Alliance, lvl 30-32 (orig. Jame)

3. června 2007 v 13:48 | Fomalhaut |  Leveling
Máme tu prvního průvodce, kterého jsem se rozhodla otestovat. Zatím jsem se podle něj dostala jen k lvl 35, ale rozhodla jsem se stejně uveřejňovat průvodce po částech (jeden článek v blogu má omezenou délku). Také nebudu překládat slovo od slova, ale většinu ponechám. V závorkách a kurzívou jsou mé komentáře, klidně je můžete přeskočit, jestli chcete :D
Proč jsem se rozhodla jako první pro tohoto průvodce? Protože je až do lvl 60, není to čistě grinding průvodce, ale je v něm spousta questů, což činí hru zábavnější a zajímavější než jenom bezduše lítat po potvorách a mlátit. Důležité je vědět, že ne každé povolání postupuje stejně. Např. já podle tohoto průvodce jedu rogua a huntera. Jako hunter mám i po 30. levelu stále čas 2-3 hodiny na jeden level, zatímco jako rogue 3,5-5. Jako hunter pošlu peta doprostřed ruin a zabiju čtyři trolly najednou, jako rogue musím pullnout a doufat, že na mě přiletí nejvýš dva. Jakmile jsou tři, čtyři, už to většinou jistí vanish... možná je to ale tím, že huntera umím hrát líp než rogua :D Ale dost povídání, pojďme na to, předávám slovo.

Tento průvodce začíná na levelu 30. Je jen na vás, jak se na tento level dostanete, a neměl by to být žádný problém (jak se to tak vezme, levelit do třicítky je občas hrozná nuda). Vždycky se můžete poohlédnut po nějakých dalších průvodcích pro nižší levely. Důvody, proč až od levelu 30, jsou dva - jednak nižší levely průvodce až tak nepotřebují (jak kdo) a druhak skoro každá rasa začíná na jiném území, a tak má i rozdílné questy.
Tento průvodce je koncipován pro RYCHLÉ levelení s minimálním grindingem (to není až tak pravda). Questy jsou důležité, máte z nich peníze, věci a reputaci a nejsou tak nudné jako pouhý grinding, ALE někdy jsou některé questy opravdu ztrátou času, a tak je přeskočíme a raději půjdeme grindit na nějaké pěkné a výhodné místo. Někdo říká, že grinding je vždy rychlejší než questing, což je teoreticky pravda, ale jen pokud nevíte, které questy vzít a které ne, a v jakém pořadí je plnit. S tímto průvodcem bude questing velmi efektivní a mnohem lepší než pouhý grinding. Sledujte instrukce a uvidíte. Výběr questů a pořadí, v jakém je plnit, je optimální, takže toho naběháte, co nejméně je možné, zatímco uděláte co nejvíce je možné, a pak odevzdáte několik questů najednou.
Pokud není uvedeno jinak, všechno v tomto průvodci můžete splnit sami. Samozřejmě můžete sledovat tohoto průvodce i ve dvojici či skupině.
Základní pravidla:
1. Když někam jdete, zabíjejte všechno, co se vám připlete do cesty a dá vám XP, nejlépe to, co je pro vás ještě žluté. (Velmi dobrá rada, když to nebudete dělat, budete pak muset grindit o to víc. Na tohle pravidlo jsem přišla brzy poté, co jsem začala hrát WoW, a postupem času jsem si od přítele vysloužila přezdívku "killing machine" - stroj na zabíjení - kdykoliv spolu questíme a já zabíjím vše, co se kolem nás hýbe.)
2. Investujte talentové body tak, abyste dělali co nejvíc dmg, např. priesti by měli jít do Shadow, warrioři Arms/Furry, rogue Combat/Assasination atd. (Je to hodně velký rozdíl. Můj rogue, se kterým tohoto průvodce testuji, byl Subtlety, respecializovala jsem ho na Assasination a i když mám docela blbý stealth, potvory na mě občas přijdou dřív, než zaútočím a o nějakém stealth runu se mi nesní, škody nadělám až hrůza.)
3. Neztrácejte čas hledáním skupin na questy, všechno, co je tu popsané, můžete udělat sami. Pokud už chcete skupinu, tak jedině s někým, kdo je blízko a ne někde na druhém konci mapy. (Mé zkušenosti - nikdy, nikdy skupiny, pokud ty lidi neznáte. Ušetříte si nervy.)
4. Vždy se snažte odlogovat v hospodě nebo ve městě. (No, tak pokud hrajete denně, tak vám to moc nepomůže. Přes noc nebude bonus za odpočinek tak velký, po asi třech potvorách máte po bonusu. Takže pokud se musíte odlogovat uprostřed honění se za questy, vykašlete se na cestu do hospody, nestojí to za to, a klidně se odlogujte tam, kde jste, když to nebude zrovna v místě, kde se vám ihned po nalogování znovu objeví těch deset potvor, co jste právě zabili.)
5. Pokud o nějakém questu není řeč, znamená to, že jej považuji za ztrátu času, takže si nemyslete, že jsem na něj zapomněl. Také se nezbavujte žádného questu, o kterém jsem neřekl, že to máte udělat.
6. Čas od času vám dám seznam questů, které byste měli mít než začnete plnit questy v nějaké oblasti, ale to neznamená, že onen seznam je celý quest log, jsou to JEN questy, které nás budou momentálně zajímat.
Doporučení
Existuje několik addonů, které byste měli mít, není to povinnost, ale jsou velmi užitečné:
- Titan panel: je to skvělý addon s mnoha užitečnými věcmi. Většinou ve svém průvodci používám označení míst jako X, Y a Titan panel to takto ukazuje také. Vidíte na něm i průměrné XP/hod. a mnoho dalších věcí. (Já osobně používám obdobu Titanu, a to je FuBar. Co autor nezmínil, je, že musíte mít základní soubor a ty ostatní věci - lokace, XP atd. - jsou zobrazovány pomocí pluginů, souborů, které si stáhnete zvlášť.)
- Quickloot: rychlejší sbírání toho, co potvory pustí = ušetříte čas (nevím, neznám, já používám klasicky shift a pravý klik na potvoru)
Pokud nevíte, co s addony, podívejte se do svého adresáře World of Warcraft, jestli tam máte složku s názvem Interface (pokud ne, udělejte si ji). Po otevření Interface vytvořte uvnitř složku Addons (pokud už tam není) a všechny addony, které jste si stáhli a chcete používat, rozbalte/přesuňte do této složky. (Po každém větším patchi je nutné hledat nové verze addonů, staré obvykle nefungují nebo fungují s mnoha errory.)
Co koupit:
1x Patterned Bronze Bracers
1x Frost Oil
1x Gyrochronatom
(Zatím to potřeba není, až později na questy, ale jelikož to nemusíte vždy sehnat, je dobré shánět brzy. Shánějte buď v AH nebo u hráčů s příslušnou profesí - kovář, alchymista, inženýr. Gyrochronatom jsem viděla i u gnóma, co prodává potřeby pro inženýry v Shimmering Flats, možná bude i jinde. Jo, a taky mi včera dropl u Venture Co. Shredder v STV, ale nedá se na to spoléhat.)
Cesta z Thousand Needles do Southshore (level 30-35)
Level 30
- Ve zkratce: jeďte lodí do Theramore, udělejte si tam flight path, jděte do hospody, dejte si tam hearthstone a vezměte quest Highperch Venom, pak se vypravte do Thousand Needles.
- Detailně: z Ironforge leťte do Menethil Harbor, pokud tam ještě nemáte flight path, musíte pěšky do Wetlands a Menethil Harbor. Tam běžte na jižní molo a čekejte na loď. Jakmile se dostanete do Theramore, najděte Gryphon mastera a udělejte si flight path. Najděte hospodu, promluvte s hostinským a udělejte si tuto hospodu jako svůj domov. V hospodě najdete NPC jménem Fiora Longears, od ní si vezměte quest Highperch Venom. Pak jděte po cestě přes Dustwallow Marsh na severozápad a pak jižně do Barrens. Jakmile vejdete do Barrens, jděte jižně do Thousand Needles, sjeďte výtahem dolů - neútočte na stráže, jen proběhněte kolem, skočte do výtahu a utíkejte, dokud vás nepřestanou pronásledovat. (Tak, čas na moje komentáře. Když jste v Menethilu, tak pokud náhodou máte quest s názvem James Hyal ze Stormwindu, můžete v něm pokračovat, Vincent Hyal, se kterým máte mluvit, je v hospodě a Clerk Lendry je v Theramore v pevnosti. Další quest v tomhle řetězci asi nesplníte, máte najít něco ve zničené hospodě, kolem které projdete na cestě do Barrens, a já tam našla jen štít, ale to je taky quest, takže až půjdete kolem, klidně na něj klikněte, později ten quest můžete doručit. Na ty podezřelé otisky kopyt, co tam máte taky najít, musíte být asi větší lvl - edit: na lvl 33 mi to dalo, tak nevím, možná jsem se předtím špatně koukala. Co se týče těch stráží u výtahu, tak pozor, pokud jste na PvE serveru, tak tím, že na vás stráže zaútočí, jste automaticky označeni jako PvP, takže první horďák, kterého v T. Needles potkáte, si vás může dát k obědu či k večeři. Po nějaké době - myslím, že je to 5 minut - jste zase zpátky označeni jako PvE a můžete v klidu a bez obav pokračovat.)
V Thousand Needles běžte na západ až k hranici s Feralas a najděte stanoviště aliance - Thalanaar (89,45). Tam si udělejte další flight path. Pak zahněte na jihovýchod podél hor, až přijdete k místu, zvanému "Highperch" (14,32). Zabíjejte létající potvory, dokud nenasbíráte 10x Highperch Venom Sac.
Z Highperch běžte jihovýchodním směrem, stále podél hor, až dojdete k Roguefeather Den (27,51). Je čas na grinding! Nebojte se, zase budou questy, ale teď budete zabíjet harpyje, dokud nesplníte dva úkoly: dosáhnete level 31 a nafarmíte 25x Vibrant Plume. Harpyje jsou lvl 28-30, pouští peníze a silk cloth. Je jich spousta - dole i nahoře v jeskyni - a mají rychlý respawn. Vibrant Plume můžete vyměnit za lístky, když přijede Darkmoon Faire, a lístky vyměnit za 14-slot batoh, nebo je můžete poměrně dobře prodat v AH nebo schovat na později. (Mno, tak pokud nejste odpočinuti - a to hodně, aby vám to vydrželo aspoň do konce lvl, tak se těšte na takové 3 hodiny zabíjení harpyjí kolem dokola - tedy pokud jste s tímto průvodcem začali okamžitě, jak jste dingli lvl 30. Já osobně grinding nesnáším - nevydržím prostě dlouho na jednom místě - a tohle mě vůbec nepotěšilo. A brka nepadají zrovna často, harpyje se na můj vkus obnovují až moc rychle a hlavně v jeskyni jsou často po skupinkách třech kusů, plus můj ubohý rogue je na PvP serveru, takže jsem byla víc mrtvá než živá, protože horda si do té jeskyně chodila dolovat rudy a pak si řekla, že tam je nějaký night elf rogue na lvl 30 a hurá na něj, takže už mě později nezachránil ani přítelův lvl 65 warrior, protože mě tam campoval lvl 70 rogue. Musela jsem se odlogovat, jít hrát s něčím jiným a tohle zoufalé grindění dodělat ráno, když horda ještě spala. Je fakt, že průvodci jsou psaní většinou pro PvE servery, kde můžete v klidu dělat, co chcete.)
Level 31
Jděte na východ až k Mirage Raceway v Shimmering Flats (80,77). Vezmeme si tam následující questy: Hardened Shells, Salt Flat Venom, Load Lightening, Rocket Car Parts, Hemet Nesingwary, A Bump in the Road, Wharfmaster Dizzywig. Vše, co potřebujete k jejich splnění, najdete kolem, opisujte velké kruhy a zabíjejte všechno, co vám přijde do rány. To opakujte, dokud nesplníte všechny questy, nemáte 10x Turtle Meat a level 32. Při grindingu se soustřeďte na želvy, jejich šupiny se dobře prodají vendorovi. Turtle Meat neprodávejte, schovejte si ho v bance nebo někde v batohu. Doručte splněné questy a vezměte si následující: Goblin Sponsorship a Martek the Exiled. (Všechny questy nesplníte, jelikož Hemet a Wharfmaster jsou o doručení různých věcí různým lidem, ale ty ostatní ano. No a pokud nejste odpočatí, tak zase strávíte půl lvl grinděním, což opět na PvP serverech není moc záživné, neboť tato oblast je také neblaze proslulá jako gankovací. A také, pokud skutečně chcete opisovat kruhy a ne běhat neustále sem tam, byste měli mít velké batohy a v nich spoustu místa, jen součástky na Rocket Car Parts zaberou dva sloty, pak máte další věci na questy a potvory dropují spoustu odpadu, který se ale dobře prodá vendorovi. Koho zajímá, k čemu bude potřebovat Turtle Meat, tak je to na quest v Soutshore, stejně byste ty želvy grindili, tak lepší na lvl 30, když vám dávají jakž takž dobré zkušenosti, protože jsou pro vás žluté. S bazilišky na Bump in the Road pozor, potřebujete i nějaké, kteří jsou na lvl 34-35 a není zrovna snadné je na lvl 31 zabít, jsou pro vás oranžoví, ale zase dávají dobré XP.)
Než půjdeme dál, vydejte se na jih do Tanarisu. Jděte do Gadgetzanu a za městem je Gryphon master, kde si uděláte flight path. Použijte hearthstone, v Theramore odevzdejte Highperch Venom a znovu se vydejte do Barrens. V Barrens jděte na sever a pak na východ do Ratchettu. Tam promluvte s NPC jménem Gazlowe a vyzvedněte si pokračování questu, Goblin Sponsorship. Také zajděte na molo, je tam Warfmaster Dizzywig, který vám dá další quest Parts for Kravel.
Jeďte lodí do Booty Bay a na molu odevzdejte quest postavě jménem Wharfmaster Lozgil a přijměte další quest. Pak se zastavte v hospodě a dejte si tam hearthstone. Zalétněte do Stormwindu naučit se nová kouzla/schopnosti atd. (pouze rogue má to štěstí, že má trenéra v prvním poschodí hospody v Booty Bay). Prodejte/nakupte v AH, opravte se, cokoliv potřebujete. (Jedinou námitku mám, a to - proč nevzít questy v Booty Bay hned, proč letět nejdřív do Stormwindu a pak zase zpátky, jak bude dál uvedeno v průvodci, když můžete ze Stormwindu letět do Westfallu/Duskwoodu a jít na questy v táboře a expedici a začít je dělat. Takže moje rada - vezměte všechny questy, co vám dají v Booty Bay a pak leťte do Stormwindu, udělejte, co potřebujete a zpátky vystupte v jednom z míst, co jsem uvedla a zamiřte nejprve do Rebel Camp a pak do Nesingwary's Expedition.)
(zdroj: http://www.wow-pro.com/node/600)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 FatDaddy FatDaddy | 22. března 2009 v 21:46 | Reagovat

diky moc za navod, sam bych se s tim nerad prekladal =)

2 fomalhaut fomalhaut | 27. března 2009 v 14:06 | Reagovat

ono už je tohle trochu neaktuální, ty guidy byly potom inovované po patchích... jenže se mi to nechtělo už předělávat, možná časem předělám ty inovované, ale jak jsem psala, WoW už mě moc nedrží, zájmy se posunují jinam, asi ve svých třiceti konečně dospívám :D

3 WWW.PSYCHO-PROJECT.EU WWW.PSYCHO-PROJECT.EU | Web | 30. května 2016 v 10:23 | Reagovat

HTTP://WOW.PSYCHO-PROJECT.EU

Popis serveru
-- 15 Vlastních Dungeonů upravených na High Fun
-- Vlastní itemy dropy ve všech dungeonech
-- Spousty úkolů a daily questy
-- Eventy a odměny každý den (průměr 21 eventů/denně)
-- Hopsa úkoly za skákačky
-- Každý den eventy
-- Battlegroundy a vlastní upravy spellů i talentů.
-- Ochotný a aktivní GM team
-- PvP ranky funkční
-- COOL NPCs - Transmogrification, Enchanter, Barber(Kadeřník),Morpher (500+morphs)
-- Antihack(Warden + Passiv), Anti-Wpe, Anti-Spam, Anti-Farming
-- Zrušená macro bugy oproti jinym Fun serverům
-- Portér po celém serveru a ke questům
-- Wipe na serveru nikdy nebude, pokud pojede server samozřejmě.
-- Custom TRANSMOGRIFIER (1000ce itemů na změnu vzhledu dle libosti)
-- Custom MORPHER (1500 morphů) lze je nastavit i jako permanentní vzhled
-- Arena Itemy, PvP itemy, PvE itemy, Event Itemy, Legendary Q itemy, Custom itemy s custom designy

-- Fungujeme již od roku 2009
-- Denně nové itemy, úkoly
-- Uptime průměr 6dní (občas noční restart pro úpravy a doplňky do hry)

Web - Account a VIP Manager, Reset hesla, online hráči, uptime, Armory, PsychoHead ( Wowhead našeho serveru), Ban checker, Userbar, Guildy, Top 100 players a jine

Trestáme převážně jen hackery, jinak mírné tresty. Samozřejmě server má určitá pravidla.

Čím více hráčů online, tím více možností. Větší komunita - více pro server -> větší zábavě

Těšíme se na Vás Team Psycho-Project.eu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama