Mýty, část třetí - Staří Bohové a řád v Azerothu

12. června 2007 v 17:45 | Fomalhaut |  Legendy
Titáni, netušíce nic o Sargerasově úmyslu zničit jejich práci, pokračovali ve své pouti a tvořili nové světy na planetách, které se jim zdály vhodné. V průběhu těchto cest narazili na malý svět, jenž bude později svými obyvateli nazván Azerothem. Jak Titáni procházeli původní krajinou tohoto světa, setkávali se zde s množstvím nepřátelských elementálů. Tito elementálové uctívali nevyzpytatelné, zlé bytosti, známé jako Staří Bohové. Ve jménu své víry přísahali, že Titány vyženou a uchrání svůj svět před jejich zásahem.
Pantheon byl znepokojen sklonem Starých Bohů ke zlu a vedl proti elementálům a jejich temným pánům válku. Armády Starých Bohů vedli nejmocnější zástupci z řad elementálů: Ragnaros the Firelord (Pán ohně), Therazane the Stonemother (Matka kamene), Al'Akir the Windlord (Pán větru) a Neptulon the Tidehunter (Lovec přílivu). Jejich armády chaosu se zběsile hnaly světem a střetávaly se s obrovskými Titány. Elementálové vládli větší mocí, než by kdy smrtelný člověk pochopil, avšak ani jejich spojené armády nemohly zastavit mohutné Titány. Jeden za druhým byli vůdci elementálů poraženi a jejich armády rozprášeny.
Pantheon pak rozbořil pevnosti Starých Bohů a čtyři z nich připoutal hluboko pod povrchem světa. Elementálové, kteří nebyli ničím bez svých Starých Bohů, kteří drželi jejich rozbouřeného ducha propojeného s fyzickým světem, byli vyhnáni do podmořských hlubin, kde měli navěky vést války proti sobě. Se zmizením elementálů se příroda začala vzpamatovávat a svět se ponořil do mírumilovné harmonie. Titáni, spokojeni s tím, že hrozba pominula, pokračovali znovu ve své práci.
Povolali mnohé rasy, aby jim s utvářením světa pomohly. Z magického živého kamene stvořili bytosti, podobné trpaslíkům, které měly vytvořit hluboké podzemní jeskyně. Mohutní mořští obři byli vybráni, aby pomohli vyzvednout zem z mořských hlubin. Po mnoho věků Titáni formovali zem, až vytvořili jeden dokonalý kontinent. Uprostřed něj vytvořili jezero, plné energie. Toto jezero pojmenovali Studna věčnosti a mělo být pramenem života pro tento svět. Jeho mocná energie měla dodávat světu vše potřebné a umožnit životu zapustit kořeny v úrodné zemi nového kontinentu. Postupně se tu začalo dařit rostlinám, stromům i živým bytostem všeho druhu. Když na poslední díl jejich práce padl soumrak, dali Titáni novému kontinentu jméno Kalimdor - "země, kde hvězdy věčně svítí".

Poznámka: Tuto knihu naleznete ve hře na šesti místech - Undercity (Apothecarium), Ironforge (Hall of Explorers), Darnassus, Scholomance (Western Plaguelands), Blackrock Depths (Domicile), Menethil Harbor (Wetlands).

(zdroj: http://www.wowwiki.com/The_Old_Gods_and_the_Ordering_of_Azeroth)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ranny Ranny | 29. prosince 2010 v 20:26 | Reagovat

a C thun nepatril mezi stare bohy ???

2 Fomalhaut Fomalhaut | 31. prosince 2010 v 12:49 | Reagovat

[1]: Samozřejmě, že patřil, spolu s Yogg-Saronem a N'zathem, ale všimni si, že tady se mluví o tom, kdo byli velitelé armád Starých bohů, ne o tom, kdo patřil mezi Staré bohy - ono se to totiž v různých pramenech trochu zkresluje, Ragnaros a spol. nebyli Staří bohové, oni byli jen nejschopnější elementálové každý ze svého živlu (oheň, země, vzduch a voda) a byli Starými bohy vybráni, aby vedli jejich armády. Zrovna tak se v různých pramenech liší počet Starých bohů, kteří byli uvězněni - od počtu tří, což jsou C'thun, Yogg a N'zath, přes čtyři (Ragnaros, Therazane, Neptulon a Al'akir - kteří ale Staří bohové ve skutečnosti nebyli), až k pěti a pořád se spekuluje o tom, kdo byl ten pátý, ale ve skutečnosti byli jen tři. V budoucnosti chystám podrobnější článek o Starých bozích, tohle byl jen překlad in-game knížky, a ty jsou dost krátké.

3 WWW.PSYCHO-PROJECT.EU WWW.PSYCHO-PROJECT.EU | Web | 30. května 2016 v 10:35 | Reagovat

HTTP://WOW.PSYCHO-PROJECT.EU

Popis serveru
-- 15 Vlastních Dungeonů upravených na High Fun
-- Vlastní itemy dropy ve všech dungeonech
-- Spousty úkolů a daily questy
-- Eventy a odměny každý den (průměr 21 eventů/denně)
-- Hopsa úkoly za skákačky
-- Každý den eventy
-- Battlegroundy a vlastní upravy spellů i talentů.
-- Ochotný a aktivní GM team
-- PvP ranky funkční
-- COOL NPCs - Transmogrification, Enchanter, Barber(Kadeřník),Morpher (500+morphs)
-- Antihack(Warden + Passiv), Anti-Wpe, Anti-Spam, Anti-Farming
-- Zrušená macro bugy oproti jinym Fun serverům
-- Portér po celém serveru a ke questům
-- Wipe na serveru nikdy nebude, pokud pojede server samozřejmě.
-- Custom TRANSMOGRIFIER (1000ce itemů na změnu vzhledu dle libosti)
-- Custom MORPHER (1500 morphů) lze je nastavit i jako permanentní vzhled
-- Arena Itemy, PvP itemy, PvE itemy, Event Itemy, Legendary Q itemy, Custom itemy s custom designy

-- Fungujeme již od roku 2009
-- Denně nové itemy, úkoly
-- Uptime průměr 6dní (občas noční restart pro úpravy a doplňky do hry)

Web - Account a VIP Manager, Reset hesla, online hráči, uptime, Armory, PsychoHead ( Wowhead našeho serveru), Ban checker, Userbar, Guildy, Top 100 players a jine

Trestáme převážně jen hackery, jinak mírné tresty. Samozřejmě server má určitá pravidla.

Čím více hráčů online, tím více možností. Větší komunita - více pro server -> větší zábavě

Těšíme se na Vás Team Psycho-Project.eu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama