Morgan Ladimore (Duskwood)

18. října 2007 v 17:12 | Fomalhaut |  Questy
To, o čem chci psát, je ve skutečnosti celý řetězec questů. Vše se odehrává v Duskwoodu a znovu a znovu mě to chytá za srdce. Jo, asi jsem na hraní WoW moc citlivá, občas se stane, že se nad něčím vážně málem rozbrečím. Ale ve všem, co mě kdy na WoW málem rozbrečelo, Morgan vede. Dokonce mě dostává víc, než ono srdcervoucí setkání Anayi a Cerelleana v questu For Love Eternal, a to už je co říct.

Vše začíná tím, že za plotem hřbitova v Raven Hill (Havraní vrch) najdete náhrobní kámen. Kliknete na něj a dostanete quest The Weathered Grave. Na náhrobku si přečtete nápis MORGAN LADIMORE a všimnete si, že na to, že už je tady nějakou dobu, vypadá rov překvapivě čerstvě a část hlíny není tam, kde by měla být. Quest vás pošle do Darkshire za NPC jménem Sirra Von'Indi.
Dorazíte do Darkshire, promluvíte s dotyčným a on začne prohledávat police, načež se k vám obrátí s knihou, vázanou v kůži a řekne vám: "Pokud chceš vědět víc, zeptej se Althei, která poslední dobou řeší jeho... problém. Quest, který tímto přijmete, se jmenuje Morgan Ladimore a pošle vás za velitelkou Altheou Ebonblocke, která stojí před radnicí v Darkshire.
Althea vám beze slova podá knihu, která se jmenuje Příběh Morgana Ladimora. Pokud ji otevřete, dočtete se následující:

Příběh Morgana Ladimora
Morgan Ladimore byl skvělým a ušlechtilým rytířem, který bránil nevinné, chudé a trpící. Mnoho let horlivě sloužil v různých oblastech Azerothu, přinášejíc úlevu trpícím a rychlou spravedlnost těm, kdož páchali zlo.
Když mu bylo osmnáct let, oženil se s mladou dívkou Lys. Velmi se milovali a měli spolu tři děti, syna a dvě dcery.
Morganovi bylo třicet dva let, když vypukla válka v Lordaeronu. Byl povolán k boji proti orkům a nemrtvým po boku legendárního paladina Uthera the Lightbringera (Nosič světla). Morgan odešel do války a zanechal manželku s dětmi v bezpečí domova.
Roky míjely, ale válka stále trvala, a Morgan byl svědkem mnoha strašlivých událostí, mezi nimi i rozpad Paladins of the Silver Hand (Paladinové Stříbrné ruky), smrt Uthera a rozšíření moru. Jediným, co ho ještě drželo při zdravém rozumu, bylo vědomí, že se jednou znovu shledá se svou ženou a dětmi.
Nakonec se Morgan vrátil do svého domova, ale nic nebylo tak, jak si to pamatoval. Les, kdysi plný zeleně, byl zničený nemrtvými a dalšími temnými silami. Na každém kroku nacházel zničené domy a farmy a hřbitov blízko Raven Hill (Havraní vrch) byl teď skutečnou dominantou kraje. Šokovaný a zmatený Morgan se vydal ke svému domu, ale našel ho v ruinách. Protože nevěděl, co se stalo, zamířil k vesnici, aby našel odpovědi na své otázky, a také, jak doufal, i svou ženu a děti.
Morgan se po nich všude ptal, ale odpovědi nenacházel. Kněz v Darkshire, jak se teď vesnice jmenovala, mu poradil, aby prohledal hřbitov na Raven Hill. Morgan odmítal uvěřit, že je jeho rodina mrtvá, a pokračoval v prohledávání každé usedlosti v Duskwoodu, ale bez úspěchu.
Morgan se vydal z Darkshire do blízkého Lakeshire s myšlenkou, že se tam jeho rodině možná podařilo uprchnout. Na této cestě se proti svému přesvědčení rozhodl, že se přece jen zastaví na hřbitově. Strávil hodiny procházením jmen na náhrobcích. Našel náhrobní kameny mnoha lidí, které znal. Měl pocit, že každou chvíli zešílí. A pak to uviděl - malý plácek, jakých tam bylo mnoho, s třemi náhrobními kameny. Jak přicházel blíž, zmocňovala se ho hrůza. Odstranil trochu prachu z největšího z nich, aby mohl přečíst jméno. Jednoduše vytesanými písmeny hlásal jeho nejstrašnější obavy:

Lys Ladimorová
milovaná manželka a matka
Potlačovaný strach se vydral napovrch a po chvíli se změnil na zoufalství a Morgan padl na kolena. Hodiny a hodiny zíral na hrob, prosil chladný kámen o odpuštění a vzlykavě ze sebe vyrážel omluvy. Potom se v něm něco zlomilo a on začal zuřit. Vytáhl z pochvy svůj meč, švihal do náhrobků a zlostně řval. Neviděl a neslyšel, jen zuřivě bil kolem sebe v touze všechno zničit. Když na hřbitov přišla trojice pozůstalých, kteří se mu snažili zabránit v jeho dalším ničení, vychrlil na ně strašná obvinění a pak je zabil.
Když ho později přešla zlost, spatřil svůj zakrvácený meč, trčící z hrudi jednoho z nevinných, a uvědomil si, co udělal. Na pokraji šílenství vytáhl ze svého opasku nůž a vnořil jej do svého srdce.
Těla Morgana Ladimora a jeho tří obětí se našla následující den. Byl narychlo pohřben bez obřadu do chvatně vykopaného hrobu za plotem hřbitova. Protože Morgan zavraždil nevinné, což se naprosto neshodovalo s jeho vírou a povahou, a protože jej naplňovalo zoufalství, že nemohl udělat nic pro záchranu své rodiny, nemohl nalézt po smrti klid.
O několik dnů později byl jeho hrob otevřen, ale tělo v něm nebylo. Ten, kdo byl zaživa Morganem, dnes obchází po hřbitově, pronásledován svým zoufalstvím nad ztrátou ženy a dětí a svou vlastní nenávistí. Začal si říkat Mor'Ladim a je lépe se mu vyhnout, protože ve své nekonečné mstě páchá jednu vraždu za druhou.


Nato dostanete quest s názvem Mor'Ladim, který těžko zvládnete sami. Máte totiž zabít ono nemrtvé monstrum, které se z nebohého Morgana stalo, a toto monstrum je běžně kolem lvl 35-38 elite. Velitelka Althea vám popřeje hodně štěstí a pokud si s sebou vezmete nějakého kamaráda, ani to štěstí už tak moc nepotřebujete. Když se vrátíte, celí přemoženi bojem s Mor'Ladimem i jeho smutným příběhem a s jeho lebkou v kapse, Althea vám řekne toto:
"Měla jsem ti to říct dřív... Jak to jenom... Morgan možná uvěřil, že celá jeho rodina je mrtvá, ale ve skutečnosti jeden z našich strážců je jeho dcera Sarah. Vždycky byla smutná kvůli... okolnostem... kolem otcovy smrti. Možná by ses u ní mohl zastavit se svou novinkou."
A dá vám quest The Daughter Who Lived (Dcera, která přežila). Máte promluvit se strážkyní Sarah Ladimorovou, najdete ji také v Darkshire, obchází tam na hlídce.
Sarah vám dá quest A Daughter's Love (Dceřina láska) a s ním svůj prstýnek se slovy: "Tohle si vezmi a polož na jeho hrob. Možná... nějak ucítí, že jsem v pořádku a že mu nikdo nedává vinu za to, co se stalo." V jejích očích se objeví slzy, když si stahuje prstýnek z ruky a vtiskne vám ho do dlaně.
Když dorazíte zpátky k jeho hrobu a položíte na něj prstýnek, zjeví se duch skutečného Morgana Ladimora, nikoliv toho, co se z něj potom stalo, a řekne:
"Můj meč Archeus mi dobře sloužil v životě, ale teď, když se můj duch konečně osvobodil ze své nešťastné existence, ho již nepotřebuji. Měl bych pomyslet na lásku své dcery a upnout se k naději, že nakonec najdu odpuštění za své hříchy."
A jako odměnu vám podá svůj meč.
Mě osobně nejvíc dostal ten fakt, že všechno to šílenství, kterého se Morgan dopustil ze zoufalství, že celá jeho rodina zemřela, bylo vlastně zbytečné, protože jeho dcera žije...

(zdroj: wow.allakhazam.com, www.wowwiki.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Basti Basti | 19. října 2007 v 16:56 | Reagovat

Ty taky u všeho furt jenom brečíš:P To vypadá, jako kdyby byla jedná velká tragédie:))

2 tatokalan tatokalan | 21. října 2007 v 20:52 | Reagovat

No to víš, když pořád čekám na ty tvoje veselý questy :P

3 fomalhaut fomalhaut | 24. října 2007 v 10:39 | Reagovat

teda, aby bylo jasno pro ty, kdo neznají všechny mé identity... tatokalan = fomalhaut :D

4 soulofdark soulofdark | 23. června 2013 v 0:37 | Reagovat

je to úžasné :) a nejsi jediná osoba co u toho brečela :D ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama