Mýty, část šestá - Válka Prastarých (10.000 let před Warcraft I.)

13. ledna 2008 v 10:48 | Fomalhaut |  Legendy
Lehkomyslné používání magie ze strany Urozených způsobovalo únik energie ze Studny věčnosti do prostoru Velké tmy. Tyto energetické vlny byly detekovány těmi, kdož se pohybovali tímto prostorem. Sargeras - Velký nepřítel všeho živého, Ničitel světů - ucítil tyto mocné proudy a byl přitahován k jejich původnímu, vzdálenému zdroji. Při zkoumání prapůvodního světa Azerothu byl zasažen nekonečnou energií Studny věčnosti, což v něm vzbudilo neukojitelný hlad. Velký temný bůh Bezejmenné prázdnoty se rozhodl zničit rodící se svět a podrobit si jeho energie.
Sargeras povolal svou obrovskou Plamennou legii a vydal se do nic netušícího světa Azerothu. Armáda byla tvořena miliónem řvoucích démonů, vytažených z nejvzdálenějších koutů vesmíru, démonů, toužících po dobývání. Sargerasovi vojevůdci, Archimonde the Defiler a Mannoroth the Destructor, připravovali své pekelné služebníky k úderu.
Královna Azshara, uchvácena svou magickou mocí, se stala obětí Sargerasovy nepopiratelné síly a souhlasila, že mu dovolí vstoupit do svého světa. Dokonce i její služebníci z řad Urozených přestali se svými magickými pokusy a začali uctívat Sargerase jako boha. Aby dokázali své spojenectví s Plamennou legií, pomáhali královně otevřít obrovský vířící portál v hlubinách Studny věčnosti.
Jakmile byly všechny přípravy hotovy, Sargeras začal své katastrofické tažení Azerothem. Démoničtí válečníci jeho Plamenné legie vtrhli do světa Studnou věčnosti a začali obléhat spící města nočních elfů. Armáda, vedená Archimondem a Mannorothem, se přehnala územím Kalimdoru a zanechala za sebou jenom popel a zoufalství. Čarodějové povolali z vesmíru pekelné démony, kteří dopadli jako ohnivé meteority na střechy chrámů. Tlupa běsnících a vraždících zabijáků, známých jako Doomguards (Strážci zkázy), táhla po kalimdorských polích a zabíjela každého, kdo jim stál v cestě. Smečky pekelných psů pustošily krajinu, kde se jim nikdo nestavěl na odpor. Ačkoliv stateční válečníci Kaldorei spěchali bránit své domovy, byli nuceni kousek po kousku ustupovat zuřivým útokům Plamenné legie.
Na Malfuriona Stormrage připadla úloha vyhledat pomoc pro svůj obléhaný lid. Stormrage, jehož vlastní bratr Illidan praktikoval magii Urozených, byl rozzuřen vzrůstající zkázou mezi vyšší třídou. Ve snaze odloučit Illidana od jeho nebezpečné posedlosti, vydal se s ním Malfurion vyhledat Cenaria a shromáždit síly potřebné k odporu. Tyrande, krásná mladá kněžka, souhlasila, že je ve jménu Elune doprovodí. Třebaže k ní oba bratři zahořeli láskou, její srdce náleželo jen Malfurionovi. Illidan se záští sledoval počínající romanci svého bratra s Tyrande, ale věděl, že trýzeň srdce není ničím proti trýzni jeho závislosti na magii.
Illidan bojoval se strašlivým pokušením načerpat znovu energii ze Studny, ale s trpělivou podporou ze strany Tyrande byl nakonec schopen zkrotit svou závislost a pomoci svému bratrovi najít samotářského poloboha Cenaria. Nalezli ho na posvátné pasece na hoře Hyjal a Cenarius se nabídl, že vyhledá staré draky a požádá je o pomoc. Draci, vedeni Alexstraszou, souhlasili s pomocí nočním elfům proti démonům a jejich pekelným pánům.
Cenarius shromáždil prostřednictvím duchů lesa armádu starodávných stromových lidí a vedl je odvážně proti Legii. Když spojenci nočních elfů dorazili k Azshařinu chrámu a Studni věčnosti, vypukl mohutný boj. Ačkoliv nově nalezené posily byly mocné, Malfurion a jeho přátelé si uvědomili, že Legie nemůže být poražena pouhou válečnou silou.
Se zuřící bitvou v okolí svého hlavního města očekávala Azshara s nadějí Sargerasův příchod. Vůdce Legie se připravoval na projití Studnou věčnosti a vstoupení do zpustošeného světa. Jakmile se jeho stín objevil pod povrchem Studny, Azshara shromáždila ty nejmocnější Urozené, protože jen spojením magických schopností všech v jednom jediném kouzlu mohli vytvořit portál, dostatečně velký pro samotného Sargerase.
Jak se bitva valila přes vypálená pole Kalimdoru, nastal nečekaný zvrat událostí. Detaily přirozeně časem vybledly, ale dodnes je známo, že dračí aspekt Země - Neltharion - přišel v boji proti Plamenné legii o rozum. Rozzuřený a chrlící plameny se přejmenoval na Deathwing (Křídlo smrti), obrátil se proti svým bratřím a zahnal je z bitevního pole.
Náhlá zrada Deathwinga měla na draky ničivý účinek, ze kterého se již nikdy zcela nevzpamatovali. Alexstrasza a ostatní draci, poraněni a v šoku, byli nuceni opustit své spojence. Malfurion a jeho druzi, nyní zoufale oslabeni, jen stěží přežili následující útok.
Malfurion, přesvědčený, že Studna věčnosti je cestou, kterou se démoni dostali do fyzického světa, trval na jejím zničení. Jeho druzi, kteří věděli, že Studna je zdrojem jejich nesmrtelnosti a moci, byli touto představou zděšeni. Jediná Tyrande pochopila, že Malfurionova teorie je správná, a přesvědčila Cenaria a několik přátel, aby vtrhli do Azshařina chrámu a nalezli způsob, jak Studnu ve jménu dobra zničit.

Poznámka: Tuto knihu můžete najít ve Scarlet Monastery - The Athanaeum (Tirisfal Glades), v hostinci v parku ve Stormwindu a na Craftsmen's Terrace v Darnassu.

(zdroj: http://www.wowwiki.com/The_War_of_the_Ancients)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WWW.PSYCHO-PROJECT.EU WWW.PSYCHO-PROJECT.EU | Web | 30. května 2016 v 10:35 | Reagovat

HTTP://WOW.PSYCHO-PROJECT.EU

Popis serveru
-- 15 Vlastních Dungeonů upravených na High Fun
-- Vlastní itemy dropy ve všech dungeonech
-- Spousty úkolů a daily questy
-- Eventy a odměny každý den (průměr 21 eventů/denně)
-- Hopsa úkoly za skákačky
-- Každý den eventy
-- Battlegroundy a vlastní upravy spellů i talentů.
-- Ochotný a aktivní GM team
-- PvP ranky funkční
-- COOL NPCs - Transmogrification, Enchanter, Barber(Kadeřník),Morpher (500+morphs)
-- Antihack(Warden + Passiv), Anti-Wpe, Anti-Spam, Anti-Farming
-- Zrušená macro bugy oproti jinym Fun serverům
-- Portér po celém serveru a ke questům
-- Wipe na serveru nikdy nebude, pokud pojede server samozřejmě.
-- Custom TRANSMOGRIFIER (1000ce itemů na změnu vzhledu dle libosti)
-- Custom MORPHER (1500 morphů) lze je nastavit i jako permanentní vzhled
-- Arena Itemy, PvP itemy, PvE itemy, Event Itemy, Legendary Q itemy, Custom itemy s custom designy

-- Fungujeme již od roku 2009
-- Denně nové itemy, úkoly
-- Uptime průměr 6dní (občas noční restart pro úpravy a doplňky do hry)

Web - Account a VIP Manager, Reset hesla, online hráči, uptime, Armory, PsychoHead ( Wowhead našeho serveru), Ban checker, Userbar, Guildy, Top 100 players a jine

Trestáme převážně jen hackery, jinak mírné tresty. Samozřejmě server má určitá pravidla.

Čím více hráčů online, tím více možností. Větší komunita - více pro server -> větší zábavě

Těšíme se na Vás Team Psycho-Project.eu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama