Začínáme - Blood Elf, lvl 1-12 (Snowflake)

26. února 2008 v 20:05 | Fomalhaut |  Leveling TBC
Průvodce pro hráče, kteří si právě vytvořili stále ještě relativně novou rasu, Blood Elfa. Podle něj se snadno dostanete na lvl 12 (pokud budete mít nějaký rested bonus, tak i výš, já se podle něj dostala na lvl 14).
Pro levelení podle tohoto průvodce platí obecná pravidla, jako vždycky se odlogovat v hospodě, abyste měli rested bonus, neshánět zbytečně skupinu pro questy, když je můžete udělat sami, nakoupit si batohy, abyste ušetřili čas, který byste proběhali za obchodníky, apod.
Level 1
První quest, [1] Reclaiming Sunstrider Isle, vám dá Magistrix Erona (před budovou, která vypadá jako velký altán). Seběhněte schody a měli byste vidět spoustu Mana Wyrms. Zabijte jich 8.
Level 2
Odevzdejte [1] Reclaiming Sunstrider Isle a vezměte tyto questy:
[1] Training
[3] Unfortunate Measures
Vstupte do altánu před vámi. Odevzdejte [1] Training u vašeho trenéra. Naučte se nové věci a přijměte quest [2] Well Watcher Solanian. Běžte nahoru po rampě uvnitř budovy, stojí tam Well Watcher Solanian, u kterého odevzdejte [2] Well Watcher Solanian. Vezměte od něj následující questy:
[4] Solanian's Belongings
[4] The Shrine of Dath'Remar
Nalevo seskočte dolů. Arcanist Ithanas vám dá quest [4] A Fistful of Slivers. Projděte altánkem a najdete další quest, [3] Thirst Unending, který vám dá Arcanist Helion.
Sejděte schody a zabíjejte Springpaw Lynx, na které narazíte. Na Mana Wyrms použijte MANA TAP (rasová schopnost) - pozor, má 30 sec. cooldown. Celkem budete potřebovat 8x Lynx Collar, 6x použitý mana tap, 6x Arcane Sliver. Když to máte, odevzdejte všechny questy a měli byste být na lvl 3. Magistrix Erona vám dá další quest [3] Report to Lanthan Perilon.
Level 3
Vydejte se na jih (37.7, 24.9) a seberte Solanian's Journal.
Poněkud západně od tohoto místa stojí Lanthan Perilon (35.4, 22.5). Odevzdejte u něj [3] Report to Lanthan Perilon a přijměte další quest [4] Aggression.
**Odteď zabijte všechny Tender a Feral Tender, které najdete**.
Jděte znovu na jih (35.1, 28.9) a klikněte na Solanian's Scrying Orb.
Severozápadně (31.4, 22.8 ) najdete Scroll of Scourge Magic.
Na západě (28.9, 19.5) najdete svatyni (na obrazovce byste měli vidět zprávu "Shrine of Dath'Remar discovered"). Přečtěte si tabulku na svatyni.
Vraťte se odevzdat questy. Měli byste být lvl 4. Nezapomeňte se naučit nové věci u trenéra.
Level 4
Jděte zpátky tam, kde stojí Lanthan Perilon, a odevzdejte [4] Aggression. Vezměte si další quest [5] Felendren the Banished.
Nyní zamiřte na jihozápad (32.7, 25.6). Nahoru po rampě, cestou zabíjejte Arcane Wraiths. Zabočte doleva a znovu nahoru, cestou zabíjejte Tainted Arcane Wraith a Arcane Wraith. Jeden z nich by měl dropnout Tainted Arcane Sliver. Klikněte na drop pravým tlačítkem a máte další quest. Pokračujte nahoru, dokud neuvidíte klečící potvoru, jménem Felendren the Banished.
Zabijte ho a lootněte jeho hlavu. Pak se buď vraťte stejnou cestou, jakou jste přišli, nebo (což je lepší) použijte hearthstone. Odevzdejte [4] Tainted Arcane Sliver (Arcanist Helion) a měli byste být lvl 5.
Level 5
Vraťte se na místo, kde stojí Lanthan Perilon a odevzdejte [5] Felendren the Banished. Vezměte si další quest [5] Aiding the Outrunners. Jděte na jih, přes most směrem k Ruins of Silvermoon. Na (40,32) je Outrunner Alarion. Odevzdejte [5] Aiding the Outrunners a vezměte další, [5] Slain by the Wretched. Pokračujte na jihovýchod až k (42,35), kde leží Slain Outrunner. Odevzdejte [5] Slain by the Wretched a vezměte si další quest. Vraťte se k místu, kde je Outrunner Alarion, odevzdejte quest a vezměte další. Teď sledujte hlavní cestu (jihovýchodně), dokud nepřijdete na Falconwing Square.
U hospodského odevzdejte [5] Completing the Delivery. Změňte si hearthstone, prodejte, nakupte, cokoliv potřebujete, a vezměte si tyto questy:
[5] Major Malfunction
[5] Unstable Mana Crystals
[6] Wanted: Thaelis the Hungerer
from the wanted poster.
Vraťte se na hlavní cestu, ale tentokrát se vydejte doprava (45,37). Potřebujete zabít Arcane Patroller a také lootnout Unstable Mana Crystal Crate.
Měli byste také vidět velkou kruhovou budovu. Uvnitř je Thaelis the Hungerer. Buďte opratrní, je kolem spousta Wretched Urchin, možná je budete chtít zabít samotné (mně tedy přišel s Thalisem jen jeden - pozn.). Až zabijete Thaelise, lootněte jeho hlavu a běžte zpátky na Falconwing Square (za předpokladu, že máte 6x Unstable Mana Crystal a 6x Arcane Core (z Arcane Patroller). Také už byste měli mít lvl 6.
Level 6
Na Falconwing Square odevzdejte všechny splněné questy a vezměte si další. Také se naučte nové schopnosti.
1. Z Falconwing Square jděte na jih. Na (44,53) najdete North Sanctum. Odevzdejte [6] Delivery to the North Sanctum a vezměte si další quest.
2. Na západě (36, 57) odevzdejte [5] Malfunction at the West Sanctum (Ley-Keeper Velania) a vezměte si další quest.
3. Zabijte 5x Mana Wraith a Mana Stalker kolem West Sanctum. Současně hledejte oči, jestli neuvidíte night elfa, špióna z Darnassu. Darnassian Scout šmejdí kolem (36, 61). Zabijte ho a lootněte od něj dokumenty. Pravým klikem na ně získáte další quest.
Hotovo? Odevzdejte [6] Arcane Instability a [6] Darnassian Intrusions (Ley-Keeper Velania) a měli byste být lvl 7.
Level 7
4. Jděte směrem za svatyni (29,58). Stojí tam Hathvelion Sungaze, od kterého dostanete quest.
5. Seskočte dolů z útesu a zabíjejte murlocky. Potřebujete celkem 8 hlav. Při zabíjení murlocků můžete dostat Captain Kelisendra's Lost Rutters. Pravý klik a máte další quest. Když jste hotovi s hlavami, vraťte se odevzdat quest u Hathveliona Sungaze. Nezapomeňte si vzít další.
Použijte hearthstone zpátky na Falconwing Square (nebo pěšky, pokud není HS připravený). Odevzdejte [6] Incriminating Documents (Aeldon Sunbrand) a vezměte si další.
1. Jděte do North Sanctum. Než si promluvíte s Prospektorem Anvilwardem, ujistěte se, že máte plné zdraví/manu a buffy. Pak si s ním promluvte. Zavede vás dovnitř budovy, kde na něj budete moci zaútočit. Zabijte ho a lootněte jeho hlavu.
POZNÁMKA: Tady přichází volitelné kolečko questů, které nemusíte dělat, pokud chcete levelit opravdu rychle (je tu hodně cestování). Pokud ale chcete získat nějaké XP/reputaci/peníze navíc, pokračujte klidně odstavcem 2 a nevynechávejte nic.
Kdo NECHCE dělat ony volitelné questy: běžte zpátky na Falconwing Square, odevzdejte [7] The Dwarven Spy a vezměte si další quest [7] Fairbreeze Village. Odtud se vydejte na jih, směrem k Fairbreeze Village, pokračujte kroky 2 & 3 a vynecháte odstavce, označené jako "volitelné".
2. Na (45,56) stojí Apprentice Ralen, vezměte si od něj quest.3. Více na jih (44,60) stojí Apprentice Meledor, odevzdejte [6] Roadside Ambush a vezměte další quest. Potopte se pod mostem do vody a najděte knihu, vypadá takhle:
Seberte ji a vraťte se s ní na břeh. Odevzdejte quest a pokud nechcete dělat volitelnou část, neberte si další quest. V tom případě běžte do Fairbreeze Village a přeskočte následující odstavce.
VOLITELNÉ
: Běžte na (55, 54) a odevzdejte [6] Taking the Fall (Instructor Antheol - O-1), vezměte si další quest. Pak jděte na (50,50), kde stojí Ranger Jaela (O-2). Vezměte její quest a vraťte se k oběma učedníkům (Ralen a Meledor), klikněte na ně a použijte prut, který najdete ve svém inventáři. Oba učedníci se promění na chvilku v roztomilá prasátka.
VOLITENÉ: Vraťte se k instruktorovi, cestou přes Dead Scar zabijte 8x Plaguebone Pillager. Odevzdejte [6] Swift Discipline and vraťte se zpátky na místo, kde je Ranger Saela. Odevzdejte quest.
Vraťte se na Falconwing Square, odevzdejte [7] The Dwarven Spy a vezměte si quest [7] Fairbreeze Village. Měli byste být lvl 8, takže skočte k trenérovi a pak se vydejte na jih do Fairbreeze Village.
Level 8
Změňte si hearthstone do Fairbreeze Village.
Odevzdejte [7] Fairbreeze Village (Ranger Degolien) a další questy, které najdete. Měli byste mít tyto:
  • [7] Pelt Collection
  • [7] Situation at Sunsail Anchorage
  • [9] Ranger Sareyn
  • [9] The Wayward Apprentice
  • [9] Saltheril's Haven
  • [10] The Scorched Grove
Jihovýchodně na malém kopečku odevzdejte [9] Ranger Sareyn (vedle katapultů), vezměte si další quest.
**Odteď zabijte každého Springpaw Stalker nebo Elder Springpaw, kterého potkáte**
1. Nejprve se vydejte na jihozápad (38,73) a odevzdejte quest [9] Saltheril's Haven. Vezměte si další quest [9] The Party Never Ends. Pak jděte na sever (36,66), kde najdete tábor plný NPC. Vezměte si tam oba questy, které nabízejí. Také tam odevzdejte [8] Captain Kelisendra's Lost Rutters, pokud vám droply u murlocků. Pak sledujte zelenou čáru na mapě.
2. První zastávka bude u velké bílé budovy, kolem které budete chodit v kruhu a zabíjet potvory - Wretched Thug, Wretched Hooligan a také sbírat Weapon Container.
3. Pokračujte k murlockům a zabíjejte je, dokud nemáte 6x Captain Kelisendra's Cargo. (Můžete je také lootnout ze sudů.) Podél pláže chodí murlock Mmmrrrggglll, zabijte ho a lootněte jeho prsten. Pokud jste ještě neudělali quest s Captain Kelisendra's Lost Rutters, máte šanci na tento drop z murlocků teď.
4. Hathvelion Sungaze (30,58) po vás chce prsten, čímž splníte [9] The Ring of Mmmrrrggglll. Jděte jihovýchodně od něj, a na místě (36,66) přeplavte. Odevzdejte všechny splněné questy, čímž byste se měli dostat na lvl 9.
Level 9
Velendris Whitemorn vám dá další quest [8] Wretched Ringleader.
5. Jděte zpátky k bílé budově - na jejím vrcholu je Aldaron the Reckless se dvěma strážci. Pokud budete opatrní, zvládnete pullnout stráže samotné. Když ne, budete muset bojovat proti všem třem dohromady. Až ho zabijete, lootněte jeho hlavu, běžte zpátky dolů a odevzdejte quest (Velendris Whitemorn). Pak jděte zpátky do Fairbreeze Village a cestou zabijte zbytek Springpaw Stalker, pokud je ještě nemáte.
Odevzdejte [7] Situation at Sunsail Anchorage a vezměte si další quest [10]Farstrider Retreat. Odevzdejte [7] Pelt Collection.
Od obchodníka před hospodou kupte Bundle of Fireworks.
1. Sledujte cestu na jihozápad, až dojdete k Dead Scar. Před sebou byste měli vidět Darkwraith. Zabijte 4, přitom postupujte na sever a zabijte 4x Rotlimb Marauder.
2. Jakmile dorazíte k East Sanctum, běžte na (54,71). Stojí tam Apprentice Mirvenda. Odevzdejte [9] The Wayward Apprentice a vezměte další quest.
3. Nasbírejte 8x Tainted Soil Sample a odevzdejte quest (Apprentice Mirvenda).
4. Doplňte zdraví/manu/buffy a vezměte další quest. Ochraňte Mirvendu před útoky nemrtvých - objeví se tři potvory lvl 7-8 a zaútočí na ni. Zabijte je jednoho po druhém, ale pozor - nesmíte je na ní nechat moc dlouho. Jakmile jsou mrtví, odevzdejte quest a vezměte si další - [9] Research Notes. Měli byste být lvl 10.
Level 10
5. Jděte na severovýchod do Farstrider Retreat (60,62).
Odevzdejte [10] Farstrider Retreat a vezměte si následující questy:
  • [10] Amani Encroachment
  • [10] The Magister's Apprentice
  • [10] The Spearcrafter's Hammer
Také si od ženy blízko velkého ohně (v prostřední místnosti) vezměte Springpaw Appetizers.
6. Jděte na severovýchod (67,56), kde stojí Apprentice Loralthalis.
Odevzdejte [10] The Magister's Apprentice a vezměte si následující:
[10] Deactivating the Spire
[10] Where's Wyllithen?
7. Probojujte si cestu na sever (68,47), kde stojí Groundskeeper Wyllithen. Odevzdejte [10] Where's Wyllithen? a vezměte si další quest [10] Cleaning up the Grounds.
8. Teď běžte směrem k Silvermoon City, cestou zabíjejte Mana Serpent a Ether Fiend. Stavte se u svého trenéra, jednak naučit se další věci, druhak pro svůj class quest (nejsou zahrnuty v průvodci). Pak jděte do Murder Row a najděte tam hostinského. Vedle něj stojí Vinemaster Suntouched, dostanete od něj Suntouched Special Reserve. Pak jděte zpátky k Wyllithenovi a dokončete zabíjení potvor. Musíte mít 6x Mana Serpent a 6xEther Fiend. Odevzdejte [10] Cleaning up the Grounds.
9. Teď jděte na (68,52) a použijte Orb of Transocation. Probojujte se k zelenému krystalu, který vidíte před sebou, a klikem ho deaktivujte.
V dalším poschodí deaktivujte druhý krystal, a také seberte Magister Duskwither's Journal (pravým klikem získáte quest [10] Abandoned Investigations). Nakonec jděte do posledního poschodí, opět deaktivujte krystal, a pak použijte orb k návratu zpět.
10. Vraťte se k Loralthanisovi a odevzdejte quest [10] Deactivating the Spire, vezměte si další.
Jděte zpátky na Farstrider Retreat. U Magistera Duskwithera odevzdejte následující:
[10] Word from the Spire
[10] Abandoned Investigations
Měli byste být lvl 11.
Level 11
1. Jděte do Tor Watha. Cestou zabíjejte Amani Axethrower a Berserkem. Jděte na (70,72), v kleci tam je troll Ven'Jashi. Vezměte si od něj quest.
2. Najděte a zabijte potvoru jménem Spearcrafter Otembe (je poblíž klece, pokud ne, tak ho někdo zabil a vy musíte počkat na respawn). Lootněte jeho kladivo.
3. Na (61,80) vstupte do velké trollí chýše. Ve druhém poschodí je Chieftain Zul'Marosh. Lootněte jeho hlavu a Invasion Plans (pravý klik vám dá quest). Vraťte se ke kleci a odevzdejte [11] Zul'Marosh. Než trollí oblast opustíte, musíte mít zabité 5x Amani Berserker a 5x Amani Axe Thrower.
Jděte zpátky do Farstrider Retreat a odevzdejte všechny splněné questy. Dostanete další quest [11] Warning Fairbreeze Village, který můžete splnit hned, jak se díky hearthstone ocitnete ve Fairbreeze Village.
Z Fairbreeze Village jděte jihozápadně do Saltheril's Haven (38,73) a odevzdejte [9] The Party Never Ends.
Pokud ještě nejste lvl 12 (nebo chcete nějaké XP navíc), máme tu ještě jeden okruh:
Jděte na (34,80) a odevzdejte [10] The Scorched Grove (Larianna Riverwind). Vezměte si další quest [9] A Somber Task. Pátrejte po chodícím stromu jménem Old Whitebark - cca (34,84), mezitím zabijte 10x Withered Green Keeper. Jakmile Whitebarka najdete, zabijte ho, lootněte jeho přívěsek a pravým klikem z něj přijměte quest. Oba questy odevzdejte u Larianny, vezměte si další quest. Běžte k velkému runovému kameni (37,86). Pravým klikem na přívěsek ho použijte, objeví se Whitebarkův duch, bojujte s ním, až zezelená a můžete odevzdat quest [10] Whitebarks Memory.

Teď už byste opravdu měli být lvl 12, takže gratulace a můžete se těšit na pokračování v dalším průvodci, tentokrát po Ghostlands.

(zdroj: http://wow-pro.com/leveling_guides/snowflakes_bloodelf_starting_guide_%281-12%29)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama