Utgarde Keep (UK)

19. listopadu 2008 v 11:07 | Fomalhaut |  Instance LK
Utgarde Keep je jeden ze dvou WotLK dungů, se kterými se seznámíte hned na začátku (záleží na tom, kde začnete questit). Nachází se na pobřeží jezera Cauldros v Howling Fjordu. Má dvě části, druhá - Utgarde Pinnacle - je určena hráčům na lvl 80.
Obyvateli Utgarde jsou vrykulové, vedeni králem Ymironem. Vrykulové vypadají jako Vikingové a jsou samozřejmě ve službách Lich Kinga, který jim nedá pokoj ani po smrti a nejstatečnější z nich si povolá do svých služeb i ze záhrobí.

Historie
Vrykulové jsou napůl obří rasa, obývající Howling Fjord v jihovýchodním Northrendu. Říká se, že před dávnými časy byli obrovskou a prosperující civilizací, avšak jednoho dne náhle zmizeli a zanechali za sebou jen opuštěné vesnice. Díky osadě Valgarde se vrykulové začali nedávno znovu objevovat.
Tito hroziví válečníci začali útočit na osady Hordy i Alliance a někteří z nich se zabydleli v pevnosti Utgarde Keep poblíž Valgarde. Nikdo neví, kde tato rasa pobývala několik tisíc let, než se znovu objevila.
V Utgarde Keep se začal klan Dragonflyer připravovat na válku. Najdeme tam masivní výrobu zbraní a trénované proto-draky, kteří jim mají sloužit pro dopravu i pro válku.
Vrykulové jsou věrní králi Ymironovi, ale kolují fámy o jejich službě Lich Kingovi.
Utgarde Keep je jejich hlavní základnou, podobně jako Hellfire Citadel pro orky.

Questy
Alliance tu má dva questy, Disarmament a Into Utgarde!.
Disarmament začíná i končí u NPC jménem Defender Mordun, který stojí před Utgarde Keep a chce po vás, abyste ukradli 5 vrykulských zbraní. Ty jsou rozmístěny po celém dungu a je jich tam dost, takže se nemusíte bát, že byste si tento quest nesplnili hned na poprvé.
Into Utgarde! začíná také u Morduna, ale odevzdává se u Vice Admirála Kellera ve Valgarde. Vaším úkolem je zabít posledního bosse.

Pro Hordu se tu najdou questy tři (pro alíky pěkně nefér, co?) - Disarmament, Ingvar Must Die! a A Score to Settle. První dva mají stejné úkoly jako pro Allianci, třetí je pro prvního bosse.
Disarmament začíná u NPC jménem Dark Ranger Marrah v Utgarde Keep a končí u High Executora Anselma ve Vengeance Landing.
Ingvar Must Die! to samé.
A Score to Settle začíná i končí u High Executora Anselma.

Úspěchy - achievements
V tomto dungu potřebujete porazit všechny bosse, abyste dostali achievement Utgarde Keep. V heroic pak máte tu samou podmínku pro Heroic: Utgarde Keep. V heroic navíc máte možnost splnit i On the Rocks, kde musíte porazit prvního bosse, aniž byste zničili Frost Tombs - takové ty ledové pasti, ve kterých jsou čas od času uvězněni vaši spoluhráči (nebo vy) a berou jim život, normálně se v taktice dopuručuje tyto pasti ničit.
Poslední boss je (opět v heroic) součástí rozsáhlého achievementu Champion of the Frozen Wastes, který vám dává za úkol splnit spoustu dílčích achievementů na heroic dungy i raidy.

Utgarde Keep se mi, co se prostředí týče, opravdu líbilo - připadá mi trochu jako kombinace Shadowfang Keep a Karazhanu. Obtížnost hodně pokulhává, jedná se velmi lehký dung, ve srovnání s druhým "začátečnickým" dungem v Northrendu - The Nexus - mi přijde o hodně lehčí. No nevím, možná pro nedočkavce na lvl 68 zase až tak lehký nebude, ale na lvl 70-72 se opravdu jedná jenom o formalitu, hotovo máte za 20 minut a pocit, že jste asi o něco přišli.

(zdroj: www.wowwiki.com, www.wowhead.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ell ell | 19. listopadu 2008 v 11:10 | Reagovat

Ciao :)) ... nic som nechcela...len ze mám fakt cool blog :)) len tak daleej :)) ... ak chces tak click aj thy na moj - www.fashion-trendy.blog.cz ... a please neber to ako reklamu :P

2 Vrkoč Vrkoč | E-mail | Web | 1. března 2012 v 14:50 | Reagovat

Bezva blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama