Winter Veil

5. ledna 2009 v 13:52 | Fomalhaut |  Achievementy
Tak, starý rok nám skončil a vykročili jsme směle do nového. Já tedy vykročila tím, že se mi zhroutila RAMka a celé WoW, takže se reinstalovalo a momentálně funguji s jednou RAMkou vypůjčenou od drahé polovičky. Ale o tom psát nechci :)
O čem ovšem psát chci, to je nedávno (2. ledna) skončený festival Winter Veil. Oproti minulým letům byl zajímavější tím, že na něj bylo několik achievementů. Pokud jste byli dostatečně vytrvalí, mohli jste získat titul Merrymaker. Já kupodivu vytrvalá byla (nebo to spíš bylo tím, že jsem měla Vánoční prázdniny, Halloweenský titul mi uniknul o tři achievementy tím, že jsem měla málo času), a tak se můžu pyšnit novým jménem Merrymaker Anthiope :D

A co bylo vlastně potřeba na tento titul? Pojďme se podívat, co nového Blizzard letos přinesl a co nechal z minulých let.

On Metzen! - Tak tohle si určitě z minula pamatujete, šlo o to zachránit ubohého soba, který byl unesen ošklivými piráty či trpaslíky - záleželo na tom, jestli jste ho šli hledat do Tanarisu nebo do Searing Gorge. Proces jednoduchý, našli jste ho, zabili únosce, posypali soba jakýmsi zlatým prachem a quest odevzdali.

Scrooge - Tohle mi přišlo vtipné, i když nevím, jestli je dobré učit mladší hráče WoW takové neúcty ke starším a navíc vysoce postaveným osobám :D Měli jste totiž hodit sněhovou kouli do obličeje nikomu menšímu než králi Bronzebeardovi! Jak se na to tvářil, to už nám Blizzard neřekl...

'Tis the Season - Další zajímavý achievement, díky kterému neúnosně stouply ceny na zimní oblečení. Měli jste v tomto slušivém apartním oblečku sníst koláč, který vám přišel jako odměna mailem s jedním z tisíce děkovných dopisů za to, co jste udělali dobrého (jako zachránili soba, například, nebo dodali Santíkovi nějaké ty sladkosti).

Simply Abominable - Opět starý quest, vydali jste se do Alterac Mountains najít kohosi pohřešovaného, našli jste sněhuláka, zabili ošklivého yettiho, dostali děkovný balíček a bylo po krámech :)

Bros. Before Ho Ho Ho's - Mno, tohle nebylo zrovna jednoduché, už jenom proto, že jmelí, které jste měli použít, se dalo dostat jenom políbením speciálních osob, nacházejících se v hostincích. Finta byla v tom, že polibek jste mohli dát jenom jednou za hodinu a ne vždycky jste jmelí dostali. Navíc bylo soulbound, takže neexistoval způsob, jak je získat jinak. No a s tím jmelím jste obíhali celou zeměkouli a házeli ho na nejrůznější "bratry", bylo jich celkem 9 - z toho 5 ve Stormwindu kolem katedrály a uvnitř (jeden byl dokonce schovaný v podzemí).

He Knows If You've Been Naughty - Asi nejjednodušší achievement :D Stačilo počkat si, až si budete moct rozbalit dárky pod stromečkem. Dokonce se to počítalo i zpětně, takže jsem ke svému překvapení tento achievement objevila i na svých starých charakterech, které si rozbalily dárky vloni.

With a Little Helper from My Friends - Hrůza! Tenhle achievement byl tři dny mojí noční můrou. V přestrojení z Winter Wondervolt Machine jste měli získat 50 honorable killů. Průšvih byl, že s prvním zabitím z vás ten kostým spadl, ty dny, kdy jsem se pokoušela o tenhle achievement, bylo na battlegroundech neustále 2-3x víc Hordy než Alliance, takže jste udělali krok a byli mrtví, navíc se mi strašně sekala grafika, takže jsem většinu času nemohla dělat vůbec nic... vážně, kvůli tomuhle achievementu mě málem odvezli do cvokhausu.

Fa-la-la-la-Ogri'la - Tohle byl asi nejvtipnější achievement, který jsem zatím dělala. Hodně jsem se ho bála, neboť bombardovací quest v Ogri'le jsem zkoušela jen asi 2x a pokaždé mě sundali dřív, než jsem mohla vypustit bombu. Když jsem to teď dělala znovu, došlo mi, že jsem tehdy asi měla toho pomalého lítáka, nebo jsem si hraním NFS zlepšila reflexy, nevím, šlo to skoro samo a fakt jsem si to užila. On jen samotný létající sob byla síla, ani k tomu nemusel být ten adrenalin :D

Crashin' & Trashin' - Zábava s vánočním dárkem - malým vozítkem, se kterým se daly dělat bitvy s vozítky ostatních hráčů. Achievement byl stresující do té doby, než jsme zjistili, že se počty zásahů sčítají (ale to jsme zjistili až když jsme naverbovali Potkanku z guildy, aby nám pomohl se svým vozítkem). Měli jste získat celkem 25 zásahů "nepřátelského" vozítka a my se mylně domnívali, že to musíte stihnout za těch 5 minut, po které vozítko ovládáte.

Let It Snow - Známá koleda dala jméno dalšímu zajímavému achievementu. Museli jste najít dané kombinace ras/povolání a po těchto hráčích hodit sněhové vločky. Bylo celkem 10 kombinací, nejvíc práce mi dalo najít gnómského mága a (kupodivu) NE druida. V Dalaranu sice byli všichni, ale zase než jsem je s mojí sekající se grafikou chytila, tak byli pryč. Vločky se také daly získat jenom líbáním v hospodě, jako jmelí, ale naštěstí nebyly soulbound, takže přítel vypomohl :)

The Winter Veil Gourmet - Achievement jenom pro kuchaře :) Museli jste vlastnoručně vyprodukovat perníček, vaječný koňak a horký jablečný mošt. Zatímco první dva mohli vyrobit i začínající kuchaři (perníček 1, koňak 35), mošt vyžadoval skill 325, takže pokud někdo neměl vyskillený cooking... smůla.

A Frosty Shake - Poslední achievement, který vyžadoval převléknout se za sněhuláka a zatancovat si s jiným sněhulákem v Dalaranu. Sněhulákovský převlek se také dostal mailem za splnění questu pro Smokeywood Pastures.

Tak, nezbývá než popřát krásný a úspěšný (nejen ve WoW) nový rok a samé pěkné zážitky :)
PF 2009 Anthiope

(zdroj: http://www.wowhead.com/?achievement=1692)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arwi Arwi | 11. září 2011 v 19:38 | Reagovat

Uu to je super tohle bych potrebovala u kazdeho eventu takyto postup pro blbecka jak jaky achi udelat !! Super stranky skoda ze sem je  neobjevila drive :( :)

2 craftacka craftacka | 8. října 2011 v 13:50 | Reagovat

[1]: To bylo na každý event v plánu, jen plány jaksi pokulhávají, když není čas =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama