Jak D3 zdokonalilo transmog. a proč by se tím WoW mělo inspirovat

28. února 2014 v 17:55 | Fomalhaut |  Zajímavosti
Při procházení různými pozakládanými články jsem narazila na docela zajímavou věc - článek, srovnávající systém transmogrifikace v D3 a WoW. Autorem anglického článku je Matthew Rossi a já ho tu pro vás překládám:

Všechno ohledně transmogrifikace v Diablo 3 je lepší než ve hře, ze které to bylo ukradeno - tedy World of Warcraft. Až vyjde "Reaper of Souls", zezelenám závistí nad tím, jak tato hra zvládá transmogrifikaci. Ptáte se, proč je to lepší? Pojďme si tyto dvě hry porovnat:
- Všechny předměty, včetně legendárních a setových, je možné v D3 transmogrifikovat. Ve WoW existují omezení, která například nepovolují legendárky.
- D3 používá vzhledy předmětů - jakmile jednou vzhled odemknete, přiřadí se k vašemu účtu a jakákoliv postava na tomto účtu může tento vzhled použít v transmogrifikaci. Takže, pokud máte například dva barbary a jeden má Unending War, i ten druhý může tento vzhled používat pro transmogrifikaci. Ve WoW, pokud máte warriora s Ashkandi, váš DK musí stejně farmit BWL, pokud chce tento předmět použít pro transmogrifikaci.
- Pokud chcete ve WoW použít předmět pro transmogrifikaci, musíte tento předmět mít v bance nebo ve void storage, což vám zabírá místo. V D3, jakmile jste jednou vzhled předmětu odemkli, už si tento předmět nechávat nemusíte. V D3 navíc můžete přebarvovat věci, které jste transmogrifikovali, ale protože funkce přebarvování ve WoW vůbec není, nemůžeme to srovnávat. Když tak čtu, jak bude v "Reaper of Souls" fungovat transmogrifikace, jsem čím dál tím víc přesvědčen, že WoW má zastaralý transmog systém, který je nutné předělat. Však Blizzard zrovna vyvinul skvělý systém, který by jej mohl nahradit.

Pro nováčky je tato myšlenka, kdy se budou vzhledy zbraní ukládat na váš účet a mohou být použity jakoukoli postavou na něm, mnohem lepší systém pro altaholiky ve WoW než tak, jak to je teď. Ve světě, kdy jsou achievementy, mounti, peti a tituly společné jednomu účtu, dává rozhodně smysl, aby transmogrifikace fungovala také tak a znamenalo by to, že byste byli vždy schopni jít na svou nejlepší postavičku, abyste si nafarmili věci na transmog. Také by to znamenalo, že v případě, kdy věc, kterou chcete na svého warriora dropne vašemu druidovi, nebudete muset smutně vzdychat nad svou smůlou.

Další věc, kterou D3 dělá správně, je povolit pro transmogrifikaci všechny věci bez omezení. Pokud si někdo chce změnit svou zbraň, aby vypadala jako ryba nebo lopata, nebo ta legendárka, kterou mají, tak by neměli absolutně mít problém. Tohle vždycky nebyl můj názor - v minulosti jsem podporoval určitá omezení - ale když vidím, jak to chce provést D3, jsem přesvědčený, že tato omezení nejsou nutná. Ano, pokud by se zrušila, někteří lidé by dělali hloupé věci, ale většina lidí, kteří tuto službu využívají, by to udělali jednou, dvakrát, zasmáli by se tomu a pak by je to přestalo bavit.

Obzvlášť se zajímám o postoj k legendárkám. Ve Wow jsou legendárky mnohem vzácnější než v D3, ale i tak, žádná omezení znamenají žádná omezení a kdyby se mohl předmět využít na celém účtu, moje postavičky, které nosí plátovou zbroj, by se konečně dostaly k mému batohu plnému legendárek. Proč by neměl chudáček můj zapomenutý retri paladin vypadat pěkně se Shadowmourne? Proč by nemohl můj dual-wield DK mít Thunderfury? Nikomu z nich bych ale nepůjčil své Warglaives.

Ale čeho si všimli na první pohled ti z nás, kteří milují transmog a tudíž se naučili proklínat málo místa v bance a void storage, největší vylepšení v D3 je, že si nemusíte dotyčnou věc nechávat. Jakmile její vzhled odemknete, můžete předmět vyhodit. To je obrovský pokrok. Na rovinu, okamžitě by mi to vyprázdnilo batohy, banku a void storage. Dokonce byste už void storage ani nepotřebovali, maximálně pro ty legrační věci, které dropují všude po Pandarii a já je musím prodávat vendorovi nebo vyhazovat, protože pro ně nemám místo. Pokud by WoW ukradlo od D3 v transmog jednu jedinou věc, ať je to tahle.

Myslím, že už jsem toho tady napsal dost - Diablo 3 se v transmog dramaticky vyhouplo nad WoW. Všechny tyto změny si musí prorazit cestu zpátky do MMO, pro které jsou lépe přizpůsobeny.


(zdroj: http://wow.joystiq.com/2013/10/25/how-diablo-3-has-improved-transmog-and-why-wow-should-steal-it/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ElliottKic ElliottKic | E-mail | Web | 7. května 2018 v 12:30 | Reagovat

pharmacy technician sample resume  http://zolpidem.xooit.be/index.php  best rated online pharmacy no prescription

2 ElliottKic ElliottKic | E-mail | Web | 10. května 2018 v 18:00 | Reagovat

thinnest windows 8 tablet  http://www.jefaismonsite.fr/alprazolam/  mass dept of health

3 ScottBailm ScottBailm | E-mail | Web | 23. října 2018 v 6:24 | Reagovat

united healthcare optum health  http://www.nordicwalkingperugia.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=873769  nebraska health and human services

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama