Jak levelit, když už jste unavení pořád z těch samých starých questů

15. března 2014 v 15:55 | Fomalhaut |  Leveling MoP
Touhle dobou má většina z nás spoustu altů. A zatímco levelení bylo poprvé (a možná i podruhé) celkem zábava, potřetí, počtvrté, popáté a dál už se vám zřejmě nechce dělat ty samé questy znovu. A znovu. A znovu.
Jistě, existuje celá řada triků, které můžete použít, abyste levelení urychlili, ale co máte dělat, když už prostě nemůžete vydržet questit zase v té samé zóně? A tady se obracíte k jiným metodám levelení. Není to ten nejrychlejší nebo nejefektivnější způsob, jak se dostat na maximální level, ale všechny mají tu výhodu, že se nezabývají tím samým starým questěním.
Ať už tedy levelíte první nebo stou postavičku, tady je šest oblíbených alternativ, jak získat XP, které potřebujete.

1) Instance
Pokud chcete přeskočit celé zóny, nejlepším způsobem, jak to udělat, je dungeon finder. Obzvlášť, pokud máte rested bonus. Začít můžete na lvl 15 a pokud chcete, vyhnout se kompletně celému Azerothu, popřípadě levelit až do 90-tky pouze v instancích.
Otevřete "dungeon finder" (zelené kolečko nebo "i" na klávesnici), vyberte si roli, kterou chcete hrát, popřípadě instanci, do které chcete jít. Pokud nechcete přijít o překvapení, nechte to na "random" - nebojte se, pošle vás to jenom do těch instancí, na které máte level. V randomech také získáte bonusové odměny, takže z hlediska ušetření času je to lepší volba. Navíc na začátku každé instance máte pěkně pohromadě všechny questy, které v dané instanci můžete splnit za další XP.
Obtížnost: obzvlášť na nižších levelech nejsou instance žádnou velkou výzvou, ale jak budete postupovat do obtížnějšího obsahu, očekává se od vás schopnost týmové práce
Tempo: rychlé, rychlé, rychlé. Řekli jsme rychlé? Jediný čas navíc je ten strávený čekáním ve frontě. Tento čas může být hodně dlouhý, pokud se snažíte dostat do méně populární instance nebo je vaše role DPS. Pokud jste tank nebo healer, dostanete se dovnitř velmi rychle.

2) Vraždění ostatních hráčů
I když se rozhodně nejedná o tak rychlý způsob jako levelení v instancích, PvP vám rozhodně dá XP, což znamená, že pokud skočíte do battlegroundu, protože toužíte po změně, váš pokrok se nezastaví. Můžete začít na lvl 10 s Warsong Gulch a Arathi Basin, další battlegroundy se vám odemknou postupně, jak budete levelit.
Otevřete Player vs. Player menu (ikonka vaší frakce nebo "h" na kávesnici) a vyberte si battleground, kam chcete jít. Nebo můžete vybrat bonusový battleground - buď random nebo Call to Arms - pro extra odměny. Kromě XP dostanete ještě honor, který můžete použít na koupení PvP gearu a dalších věcí.
Obtížnost: může se hodně lišit. Pokud nemáte dobrý gear nebo dobrý tým, může se to zvrtnout v hodně bolestnou zkušenost. Ale když máte dobrý tým, může to být rychlé a zábavné.
Tempo: i když toto nemůžeme doporučit jako hlavní metodu levelení, není to ani ten nejhorší způsob, jak dostat nějaké XP.

3) Nechte za sebe pracovat pety
Pokud se vám líbí Pokewow, bude vás zajímat, že levení pomocí petů je naprosto funkční způsob, jak získat XP, obzvlášť, pokud už máte jinou postavičku, která strávila nějaký čas sbíráním a levelením battle petů. To totiž znamená, že vaše nová maličká postavička se může zúčastnit i petích bitev na vyšším levelu, což vám dá dost dobré XP.
Ale i pokud sbíráte a levelíte pety za pochodu, nejsou XP získané tímto způsobem špatné. Pokud se chcete zabývat výhradně tím, musíte dostat tři pety na lvl 25, jak nejrychleji dokážete. Jakmile je budete mít, dělejte petí bitvy během questění, dělejte daily questy s trenéry, nebo se dostaňte do Pandarie, kde jsou petí bitvy na lvl 25.
Obtížnost: pokud máte sloušnou sbírku petů, není to moc těžké. Pokud takovou sbírku nemáte, budete muse obětovat nějaký čas sbírání a levelení petů, než se do toho budete moct pustit naplno.
Tempo: dobré, obzvlášť pokud máte pety na vysokém levelu.

4) Daily questy
I když obvykle proběhnete zónou, uděláte questy a už se tam nikdy nevrátíte, na některých místech najdete tzv. daily questy, které se poznají podle modrého vykřičníku. Tento quest (nebo jeden náhodný z více questů) můžete dělat jednou denně. Pokud děláte denně ten samý quest, taky se vám znechutí, ale určitě jde o zajímavý způsob, jak narušit obvyklý stereotyp, a navíc vám daily questy obvykle dávají i nějakou reputaci a další odměny.
Pokud nemáte moc času na hru, daily questy můžete skvěle nacpat do svého režimu. Nezáleží na tom, jaký level máte, i tak můžete udělat cooking a fishing daily v hlavních městech - dostanete XP, reputaci s konkrétním městem a body na příslušnou dovednost. Pro lvl 60, 70, 80 a 85 existují celé oblasti na daily questy, které stojí za prozkoumání.
Obtížnost: obvykle velmi malá, ačkoliv některé daily questy mohou přinést své vlastní výzvy.
Tempo: střední - většinou proto, že jste omezeni počtem questů na den. Avšak jedná se o dobrý způsob, jak dostat XP, pokud máte málo času na hraní.

5) Pacifista - sbírací profese
Ano, můžete levelit jen a pouze sbíráním kytiček a kopáním rud... ale protože tento způsob je opravdu neskutečně pomalý, těžko jej můžeme doporučit jako hlavní metodu. Avšak, pokud questujete a k tomu ještě sbíráte, to už je něco jiného a jde o docela pěkný boost na XP.
Ale je rozhodně možné levelit pouze sbíráním, jestliže to opravdu chcete - jako třeba neutrální pandaren Doubleagent - ovšem nečekejte, že to bude rychlé.
Obtížnost: snadná, pokud nevlezete do zón s větším levelem, než jste vy, kde budete velmi rychle něčím sežráni.
Tempo: pomalejší než získání titulu "The Insane".

6) Styl Indiany Harrisona Jonese
Ano, archeologie je - pokud to řekneme mírně - pomalá. A není to ani zdaleka tak vzrušující, jako v Indianě Jonesovi. Ale i tak vám dá rozumné XP. Největším žroutem času této metody je čas, strávený cestováním: jakmile dokončíte vykopávky na jednom místě, musíte cestovat na další, což může být na druhém konci kontinentu. Pokud nemáte létajícího mounta, připravte se na agónii. Ale pokud máte létajícího mounta, nebude to tak hrozné. Nicméně doporučujeme, abyste si v tom případě sehnali nějaký addon na archeologii.
Tohle může být ideálním způsobem, jak dostat nějaké XP, dovednosti a loot při sledování televize.
Obtížnost: velmi jednoduché, obzvlášť pokud máte létajícího mounta (čím rychlejší, tím lepší).
Tempo: velmi pomalé. Spoustu času strávíte cestováním z jednoho místa na druhé.

Ať už si ale vyberete cokoliv, hodně štěstí s dalším altem!


(zdroj: http://wow.joystiq.com/2014/02/21/how-to-keep-leveling-when-youre-just-tired-of-the-same-old-ques/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama